Wystawy

Robert Listwan ADRENALINY

Fundacja Ars Artium serdecznie zaprasza do Galerii Fibak na wystawę Roberta Listwana ADRENALINY, która odbędzie się 17.10.2014 o godzinie 18:00. Wystawa potrwa do 07.11.2014.

Niszczenie estetyki paradoksalnie powoduje budowanie nowej, znacznie bardziej interesującej rzeczywistości. ,,Od ewolucji do rewolucji” jak mawia artysta. Poniekąd rozumie możnych władców chcących zrewolucjonizować świat i stworzyć ten nowy, inaczej poukładany. W pracach Listwana nie ma wojny, ale trzymany w ryzach bałagan. Chaotyczną estetyką stworzył swój własny, oryginalny świat. Z pewnością nie są to prace jednowymiarowe. Artysta, inspirując się kilwaterami często dzieli płótno na dwie części. Są to prace pełne ruchu, koloru, przecinających się i przenikających przestrzeni. W ekspresjonistycznych kompozycjach pojawiają się cytaty zaczerpnięte ze sztuki ulicznej (street art), nielegalnie powstającej w przestrzeni miejskiej. Murale, hasła, tagi na fabrycznych tynkach, pozornie nieświadome pociągnięcia pędzla, są punktem wyjścia w twórczości artysty. Fascynuje go to, co zakazane, kręci łamanie zasad. 

 

BIOGRAFIA ARTYSTY

Robert Listwan (ur. 4.04.1974 r.  W Olsztynie), mieszka i tworzy w Kieźlinach pod Olsztynem. W latach 1995-2000 studiował malarstwo i grafikę w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych  pod kierunkiem Henryka Cześnika i Tomasza Bogusławskiego. W 1993 roku otrzymał stypendium krajowe, a rok później stypendium artystyczne  we Francji.

Artysta obok malarstwa i grafiki zajmuje się scenografią teatralną, plakatem, ilustracją oraz animacją. W jego twórczości widoczne są inspiracje amerykańskimi twórcami pop artu oraz południowoamerykańską sztuką naiwną.

Jest laureatem wielu nagród zdobytych na Olsztyńskich Biennalach Plastyki  oraz wyróżnienia w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Artysta brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach między innymi we Francji, Szwecji, Danii, Hiszpanii i na Litwie.

 

 

WIĘCEJ

KONTAKT